کاشی چیست | آشنایی با انواع کاشی | کاشی و سرامیک را بیشتر بشناسیم

کاشی چیست | آشنایی با انواع کاشی | کاشی و سرامیک را بیشتر بشناسیم

کاشی چیست؟

همانطور که می دانید کاشی برای پوشش دیوار و کف ساختمان ها استفاده می شود و کاشی نوعی از مصالح ساختمانی است کاشی از دیرباز در ایران وجود داشته است و برای تولید آن از خاک رس، سیلیس، کائولن و سایر خاک ها استفاده می شود کاشی از دو بخش زیرین و لعاب تشکیل شده است بخش زیرین کاشی از جنس خاک است و لعاب کاشی از جنس شیشه ای و سایر مواد معدنی است. مهمترین مصالحی که برای تهیه بدنه کاشی به کار می‌رود انواع خاک است که ابتدا فرآوری شده و بدون سنگریزه و مواد اضافی هوادهی می شود  سپس در تهیه کاشی از آن استفاده می گردد خاک های استفاده شده در کاشی بر کیفیت نهایی بسیار موثر خواهد بود اگرچه سایر مراحل تولید کاشی نیز در کیفیت کاشی نقش بسزایی خواهند.

انواع کاشی

انواع کاشی به لحاظ ساختار و موارد مصرف  چند گروه تقسیم می شوند مانند کاشی پرسلانی، کاشی بدنه، کاشی کف، و کاشی سه بعدی

پرسلان

کاشی پرسلانی یکی از انواع کاشی است که دارای مقاومت و سختی بالاتر و جذب آب بسیار کمتری نسبت به سایر کاشی ها می باشد جذب آب کمتر در کاشی پرسلانی مزیتی است که باعث می‌شود استفاده از آن در مناطق سردسیر امکان پذیر باشد به ویژه برای قسمتهای بیرونی ساختمان، عدم جذب آب باعث می شود که در شرایط یخبندان کاشی متلاشی نشود.

کاشی بدنه

کاشی بدنه به منظور نصب بر روی دیوار استفاده می شود کاشی بدنه نسبت به سایر نمونه های کاشی از مقاومت پایین تری برخوردار است.

کاشی کف | سرامیک

کاشی کف که آن را به عنوان سرامیک نیز می شناسیم از لحاظ استحکام مقاومت بسیار بالایی دارد و برای استفاده در کف سرویس، کف آشپزخانه و کف سالن مورد استفاده قرار می گیرد. سرامیک در لغت به معنای پخته شده میباشد سرامیک نیز یکی از مصالح ساختمانی است که قیمت آن در قیمت نهایی ساختمان بسیار حائز اهمیت است. سرامیک ها در دمای بسیار بالایی پخته می‌شوند و استحکام بالایی دارند.

کاشی سه بعدی

کاشی سه بعدی نیز یکی از انواع کاشی است که از به روزترین تکنولوژی های روز چاپ در آن استفاده می شود و با بهره گیری از خطای چشم عمق ویژه ای را به کاشی می‌بخشد.

قیمت انواع مختلف کاشی بسته به ابعاد و جنس آنها متفاوت است در کاشی و سرامیک اقبال می توانید از انواع قیمت ها و ویژگی ها و جزئیات باخبرشوید همچنین می توانید محصولات مختلف را با هم مقایسه کنید ما در گروه کاشی و سرامیک اقبال کاشی را مستقیماً به شما عرضه خواهیم کرد.

 

کاشی,سرامیک,کاشی و سرامیک اقبال,کاشی تبریز,کاشی,سرامیک,کاشی یزد,سرامیک یزد,کاشی و سرامیک یزد

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

اشتراک گذاری
Toggle This