کاشی های سکه ای در آشپزخانه

کاشی های سکه ای در آشپزخانه

هر چه به جلوتر می رویم روز به روز به تنوع کاشی های تولیدی در طراحی داخلی افزوده می شود اما در بین انواع مدل های جدید کاشی و سرامیک ها، اغلب به طرح هایی بر می خوریم که به معنای واقعی کلمه منحصر بفرد هستند. مدلی که در این مطلب قصد معرفی آنرا داریم یکی از همین نمونه ها است.

 

همانطور که می دانید امروزه سبک طراحی چیدمان دکوراسیون داخلی گرایش زیادی به مدل های قدیمی پیدا کرده است. برای مثال در حمام های امروزی، وان های مجزا که بر پایه های خود ایستاده اند به مد روز تبدیل شده اند. یا اغلب دیده می شود از دکوی های قدیمی و آنتیک در تزیین دکوراسیون اتاق های نشیمن و پذیرایی استفاده می شود. به نظر می رسد در حال حاضر هر خانه ای سعی می کند حسی نوستالژیک در اتمسفر خود داشته باشد تا با این کار به جذابیت دکوراسیونش بیافزاید. اما یکی از همین عناصری که متعلق به گذشته بوده و هم اکنون تبدیل به مدی فراگیر شده، مدل های بخصوصی از کاشی ها به اسم کاشی های سکه ای هستند. این مدل های منحصر بفرد و جذاب قادرند به یکباره ترکیبی بسیار زیبا از اشکال هندسی و رنگ های براق و درخشان را در دکوراسیون ایجاد کنند.

البته این کاشی ها بیشتر برای استفاده در کف طراحی شده اند اما زمانی که از آنها بروی دیوارهای تاکیدی در دکوراسیون آشپزخانه، حمام، اتاق خواب و نشیمن استفاده می شود، آنوقت نهایت زیبایی خود را به رخ می کشند طوری که تمامی نگاه ها را سریعا به خود متوجه می کنند. کاشی های سکه ای تقریبا با هر دکوراسیونی و با هر فضایی به زیبایی هماهنگ می شوند و خیال شما را از بابت داشتن طرحی که برای مدت زمانی طولانی راضی نگهتان دارد، راحت خواهد کرد.

یکی از مناسب ترین مکان ها برای استفاده از کاشی های سکه ای مسلما در آشپزخانه است. کاشی های سکه ای قطری به اندازه ۲٫۵ سانتی متر دارند و درست مانند سایر کاشی ها، فضای بین آنها توسط دوغاب پر می شود. اما اگر می خواهید این کاشی ها را در دیوار بین کابینت ها و دیوار پشت ظرفشویی بکارببرید نیاز به هماهنگی تر و تمیزتری دارید تا کاشی ها سکه ای بتوانند ظاهری مرتب و شیک تر بخود بگیرند. در دو شکل زیر آشپزخانه مورد نظر از کاشی های سکه ای کاملا دست ساز استفاده کرده است البته مدل های ماشینی آن نیز وجود دارند که طبعا قیمت مدل های دست ساز از مدل های ماشینی گران تر است. البته قیمت این کاشی ها به طور کلی بالاست

در شکل های زیر دو نمونه بسیار جذاب دیگر از کاشی ها سکه ای را مشاهده می کنید که به طور خاص در قسمت دیوار پشت ظرفشویی بکار گرفته شده است. کاشی های سکه ای برای چنین مکان هایی بهترین انتخاب هستند زیرا هم کار با آنها آسان تر است و هم به دلیل اندازه کوچکشان نسبت به سایر مدل های جدید کاشی، کمتر در معرض خرابی قرار می گیرند. البته این کاشی ها دوام و استحکام بسیار بالایی نیز دارند که کاملا در برابر شکستگی و خط و خش مقاوم هستند. با نصب چنین کاشی ها در پشت ظرفشویی خود از ظاهری همیشه جذاب و دیدنی بهره خواهید برد.

برچسب ها
اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بیان کنید

Toggle This