سرامیک نمای بیرونی

سرامیک نمای بیرونی

سرامیک دیوار حیاط چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

اکثر سرامیک ها مناسب هستند. اما برای دوام بیشتر جهت بهره برداری یک دوره ۲۵ ساله بهتر است بعد از نصب برای بند کشی از پود بندکشی واتر پروف یا ضد آب استفاده گردد.

صرفا اینکار برای نمای بیرون که در مقابل آب باران و سرما و یخ زدگی قرار دارد توصیه میشود اما برای دیوارهای مسقف مثل پارکینگ نیازی به این نوع بندکشی نمیباشد.

در مناطق سرد سیر برای نمای خارجی بهتر است نوع جنس سرامیک پرسلان باشد. نکته مهم اینکه جذب آب سرامیک نسبت به کاشی کمتر است یعنی نصاب های عزیز سرامیک بر حسب عادت همزمان با ریختن ملات پشت پودر سیمان خشک میریزند تا آب ملات سریعا خشک شود و به کار خود ادامه دهند لذا این کار موجب میشود که اتصال و پیوند بین سرامیک و ملات سیمان برقرار نشود و در برابر شوک حرارتی و کوچکترین ضربه سرامیک از دیوار جدا شود. موقع نصب کاشی این حساسیت وجود ندارد ، چون کاشی مثل ابر و اسفنج آب را در خود فرو میبرد اما سرامیک جذب آب کمتری دارد و نفوذ آب در سرامیک به کندی انجام میشود و یا جذب آب نزدیک به صفر دارد. سرامیک هایی که جذب آب صفر دارند برای نما الزاما باید اسکوپ شود و یا به روش نمای خشک (پیچ و قلاب و بدون ملات ) استفاده شود

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بیان کنید

Toggle This