بهترین رنگ ها برای سرویس بهداشتی کدامند؟

بهترین رنگ ها برای سرویس بهداشتی کدامند؟

زیبا سازی سرویس بهداشتی و حمام یکی از مواردی است که در طراحی داخلی خانه های ایرانی برای افراد اهمیت زیادی ندارد و این موضوع در حالی است که در طراحی مدرن زیبا سازی حمام و دستشویی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، البته شاید با خود فکر کنید که طراحی های آنچنانی و زیبا فقط برای دستشویی های بزرگ هستند و شما امکان استفاده از آن را نخواهید داشت. ولی این اشتباه است! چرا که شما می توانید به راحتی با استفاده از رنگ آمیزی خلاقانه و زیبا، سرویس بهداشتی و حمام فوق العاده ای داشته باشید.
همچنین هر انسانی خواه نا خواه ۱۵ سال از عمر خود را در دستشویی سپری می کند (شاید فهمیدن این موضوع برای شما غیرقابل باور و سخت باشد، ولی باید بدانید که این موضوع حقیقت محض است) حالا سوال من از شما این است که آیا ترجیح می دهید که ۱۵ سال در یک محل کسل کننده با طراحی زشت (تقریبا مثل بیشتر خانه ها) شود یا اینکه با طراحی خلاقانه و نو بتوانید این قسمت از خانه خود را نسبت به سایرین منحصر به فرد تر طراحی کنید. در ادامه این مطلب به بررسی رنگ بندی ها جذاب و زیبا در سرویس بهداشتی می پردازیم. در ضمن شما می توانید مطالب زیر را در خصوص راهنمایی برای طراحی سایر قسمت ها ساختمان خود مطالعه کنید:

چه رنگ هایی برای طراحی سرویس بهداشتی خود استفاده کنیم؟

استفاده از رنگ های کرم و سفید یخی در سرویس بهداشتی

اگر دستشویی شما یک فضای کوچک و بدون پنجره است، بهترین گزینه برای شما استفاده از رنگ هایی مانند سفید یخی، کرمی و سایر رنگ های روشن است، استفاده از این سنگ ها علاوه بر این که از نظر بهداشتی مناسب تر است، باعث می شود که نور به خوبی در دستشویی شما پخش شود و احساس خفگی به آن ندهد. اگر شما شما قصد ساختن یک فضای سرد و مدرن در سرویس بهداشتی خود دارید، در این صورت استفاده از تم رنگ سفید یخی می تواند گزینه ی بسیار خوبی برای شما باشد. همچنین اگر شما خواهان ایجاد یک فضای گرم هستید، بهترین برای شما استفاده از رنگ های کرمی و ترکیب روشنی از سایر رنگ های گرم است، اگر طرفدار طراحی های مجلل و کلاسیک هستید، استفاده از این رنگ بندی حتما به  سلیقه شما نزدیک تر خواهد بود.

یکی از مهمترین خصوصیات استفاده از این رنگ بندی این است که شما به راحتی می توانید سایر رنگ ها را با سفید ترکیب کنید و به قول معروف به راحتی با سایر رنگ ها مانند مشکی، آبی، سبز وسایر رنگ ها ست می شود. شما با کمی جسارت و خلاقیت می توانید به  طرح های زیبا و دلنشینی دست پیدا کنید.

استفاده از رنگ آبی در سرویس بهداشتی

یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب رنگ بندی سرویس بهداشتی رنگ آبی است، شما می توانید با استفاده از این رنگ بندی شروع و پایان روز بهتری داشته باشید. از طرفی رنگ آبی حس آرامش بسیار بالایی با خود به همراه دارد و این موضوع در مورد همه طیف رنگ آبی صدق می کند، اما هر چقدر آبی مورد نظر شما روشن تر باشد حس دلباز بودن و آرامش بیشتری به دستشویی خود می دهید. از طرفی ترکیب آبی با رنگ سفید می تواند زیبایی خاصی به سرویس بهداشتی شما ببخشد.

استفاده از رنگ سبز به عنوان رنگ مکمل

رنگ سبز نیز می تواند مانند رنگ آبی آرامش و نشاط خاصی به  دستشویی  شما بدهد، استفاده از رنگ سبز به دلیل بازگشت به  طبیعتی که دارد باعث ایجاد حس خوب در همه انسان ها می شود، البته به یاد داشته باشید که استفاده از رنگ سبز به  صورت افراطی و در درجه تیرگی بالا ممکن است برای شما زننده باشد. به همین دلیل پیشنهاد ما برای شما این است که از یک رنگ سبز ملایم  برای تکمیل با رنگ سفید سرویس بهداشتی خود استفاده کنید و هر چقدر تیرگی رنگ  سبز شما بیشتر بود، مقدار استفاده از آن را پایین بیاورید تا به  این صورت سرویس بهداشتی شما از نظر رنگ بندی کاملا متعادل باشد.

استفاده از رنگ خاکستری برای سرویس بهداشتی با مساحت کم

رنگ خاکستری و طوسی بسیار تسکین دهنده و بی نظیر هستند، ولی از آنجایی که استفاده از این رنگ باعث تاریک شدن فضا می شود شما باید در زمان خرید به مقدار تیرگی کاشی و سرامیک های مورد استفاده خود دقت داشته باشید. استفاده از رنگ خاکستری باعث ایجاد یک حس مناسب که نشانگر آرامش موجود در طراحی مدرن است را به شما بدهد. از طرفی خاکستری نیز مانند سفید به راحتی با سایر رنگ ها ترکیب می شود و می تواند حس متفاوت و جالب از زیبایی به  شما بدهد.

از رنگ های شاد و پر انرژی استفاده کنید.

اگر شما از آن دستته افراد هستید که دوست دارید صبح خود را با انرژی بالا شروع کنید، پس بهترین انتخاب برای شما استفاده از رنگ هایی مانند قرمز است! ااستفاده از چنین رنگ بندی به  شما انرژی بالایی خواهد داد. البته باید در نظر داشته باشید استفاده از رنگ قرمز یک دست برای سرویس بهداشتی باعث خسته شدن شما خواهد شد و از طرفی اگر قرمز مورد استفاده شما در دستشویی بسیار پررنگ و زننده باشد باز هم حس خوبی به شما نخواهد داد. بهترین راه برای استفاده از رنگ قرمز برای شما این است که قرمز را با سفید ترکیب کنید تا به  یک ترکیب مدرن و جالبی برسید که انرژی و آرامش را در کنار هم برای شما به ارمغان خواهد آورد. همچنین شما می توانید از قرمز مایل به  قهوه ای و یا ترکیبی از قرمز و طلایی برای رنگ بندی دستشویی خود استفاده کنید.

از رنگ  زرد در طراحی سرویس بهداشتی خود استفاده کنید.

یکی دیگر از رنگ هایی که باعث می شود شما روز خود را پر نشاط آغاز کنید، زرد آفتابی است. شما می توانید در فضا های بزرگ این رنگ زرد را کمی تند تر و در فضاهای بسته این  زرد را ملایم تر کنید. همچنین ترکیب رنگ زرد با رنگ های سفید و خاکستری می تواند زیبایی دوست داشتنی و خاصی به  دستشویی شما بدهد.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را بیان کنید

Toggle This